Kulüplerimiz

Kulüplerimiz

Özel Pi kolejinde kulüp programı; öğrencilerin, yaş düzeylerine uygun ilgi alanları çerçevesinde, potansiyellerini açığa çıkarmak ve çoklu zekâ alanlarındaki deneyimlerini zenginleştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Kulüp çalışmaları, yıllık çalışma takvimine uygun olarak devam eder. Kontenjan doğrultusunda:

BECERİ GELİŞTİRME KULÜBÜ

Beceri Geliştirme Kulübünde öğrenciler; birlikte çalışarak zaman yönetimini, zorluklarla başa çıkma becerilerini geliştirirken bazen doğada bir kâşif, bazen mutfakta bir aşçı, bazen bir bilim adamı, bazen bir marangoz, bazen de bir terzi olurlar. Bu sayede becerileriyle birlikte yeteneklerini de geliştirirler. Yeteneklerini geliştirme amacıyla ayakkabı bağlamaktan çanta düzenlemeye, kahvaltı masası hazırlamaktan balık ya da kuş bakımına, dikiş dikmekten böcekleri keşfetmeye kadar yapılan pek çok farklı ve özel çalışmayı yaparak yaşayarak öğrenirler.

 

DEUTSCH KREATIV

Kreativ Deutsch Kulübünün amacı öğrencilerin yaratıcı düşünmelerini geliştirip özgün etkinlikler ortaya çıkarmalarını sağlamaktır. Bunun yanı sıra küçük el kaslarını güçlendirip, el becerilerini geliştirmek de kulübümüzün amaçları arasında yer almaktadır. Demokratik bir ortamda tartışmayı öğretmek, ön yargılardan kurtulmak ve farklı tutumlara hoşgörüyle bakmalarını sağlamak, sınıf içerisinde yapılan özgün çalışmaları sınıfa sunup bilgi paylaşımında bulunmak, öğrencilerin, öğrendikleri yabancı dilde iletişim kurma becerilerini geliştirmek, Alman Kültüründeki farkındalıkları kazandırmak temel odak noktalarımızı oluşturmaktadır. Farklı e

Kolejimiz Hakkında Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Web Sitemizi İnceleyebilirsiniz.